Bieg o Palmę Pierwszeństwa

Dla prasy

Polub nasz profil.

Łebski Bieg o palmę pierwszeństwa już za nami

Łeba wróciła na biegową mapę Polski w lutym tego roku. Bieg o palmę pierwszeństwa jest kolejną imprezą tego typu, tym razem jednak uczestnicy mieli do pokonania 10 km, a trasa wiodła zarówno po plaży, jak i przez las, wzdłuż jeziora Sarbsko.

Na początku kalendarzowej wiosny pogoda bywa różna, na 12 kwietnia zapowiadano deszcz, na szczęście ten nie zechciał zawitać do Łeby. Biegaczy na plaży przywitała tylko mgła, a temperatura była na tyle odpowiednia, że było stosunkowo ciepło i do tego rześko. Cała trasa poprowadzona została po miękkim podłożu, przy czym na szczęście piasek na plaży był dość ubity po nocnych deszczach.
Imprezą towarzyszącą Biegowi były Plażowe Mistrzostwa Nordic Walking, biegacze startowali dwie godziny po chodzących z kijami i przez to mieli trochę utrudnione zadanie, ponieważ drogi były wydeptane i część strzałek na ziemi zostało już zamazanych. Jednakże trasa była na tyle prosta i prowadząca wyraźnymi ścieżkami, że trudno było się zgubić.
Na mecie na zawodników czekał medal okolicznościowy i dwudaniowy obiad z deserem. Organizatorzy zapewnili również szatnię, prysznice i dodatkowe toalety. Łącznie wystartowało około 50 osób, jednak przez cały dzień – dzięki towarzyszącym Nordicowcom i rajdowi motocyklowemu – w Łebie można było spotkać licznych sportowych zapaleńców.
Następnie, zaraz po posiłku nastąpiła dekoracja zwycięzców, którzy oprócz pucharów otrzymywali również palmy wielkanocne – w końcu był to bieg o palmę. Po wszystkim wśród uczestników rozlosowano liczne nagrody i upominki, a wieczorem odbyła się uroczysta kolacja połączona z koncertem szantowym.
Zdrowotel Łeba, czyli organizatorzy, przyznają, że najważniejsze dla nich jest zadowolenie uczestników i pozytywna atmosfera, w Łebie udało się to spełnić, a najlepszym tego przykładem jest to, że zwycięzca kategorii OPEN na mecie oświadczył się swojej dziewczynie, też biegaczce. Życzymy im więc sportowo wybieganego szczęścia i czekamy na kolejne zawody w Łebie, które odbędą się 22 listopada w ramach Pucharu Bałtyku.

....................................................................

Łebski Bieg o Palmę Pierwszeństwa, czyli 10 nadmorskich kilometrów.

Już do raz drugi w tym roku będzie możliwość wspólnego biegania w Łebie. Ostatnia impreza zakończyła się sukcesem, jak będzie tym razem?

W przeciągu ostatnich lat Łeba wyraźnie zaznaczyła swoje miejsce na sportowej mapie Polski. Większość imprez jest organizowana przez Zdrowotel Łeba, a każda z nich wywołuje pozytywne emocje i zbiera liczne pochwały. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż osoby odpowiedzialne za wszystkie mistrzostwa i rajdy traktują je bardzo poważnie i przez długi czas starają się możliwie najbardziej usprawnić wszelkie względy techniczne, aby każdy zawodnik czuł się pewnie i komfortowo. Dodatkowo, nie bez znaczenia są naturalne uwarunkowania Łeby, miejscowości nadmorskiej o urokliwej, wydmowej plaży i gęstych lasach sosnowych.
    Bieg o Palmę Pierwszeństwa będzie prowadził przez przełajową trasę z zaledwie małym fragmentem asfaltu. W jedną stronę uczestnicy będą biec korzystając ze ścieżek leśnych, wracać natomiast będą plażą, która to wcale nie oznacza grząskiego i sypkiego piasku.    10 km będzie obejmowało dwa okrążenia. Łeba w tym czasie jeszcze jest wolna od dużej liczby turystów, co znacznie ułatwia przeprowadzanie zawodów, a uczestnicy spokojnie mogą skupić się na biegu. Bieg o Palmę Pierwszeństwa w tym roku będzie miał trzy imprezy towarzyszące: III Plażowe Mistrzostwa Nordic Walking o Palmę Pierwszeństwa (marsz z kijami na dystansach 5 i 10 km) i II Zdrowotel Rajd (rajd dla miłośników i posiadaczy zabytkowych motocykli) oraz kiermasz wielkanocny z rękodziełem.
W organizację zawodów również czynnie włącza się Urząd Miasta Łeba, co niewątpliwie sprzyja osiągnięciu najwyższej jakości imprezy. Tegorocznym partnerem jest także Stowarzyszenie Bursztynowy Pasaż, które funduje upominki sportowe dla uczestników. Wszyscy zawodnicy będą mieli zapewniony dostęp do sanitariatów (również pryszniców), otrzymają pakiet startowy, okolicznościowy medal (najlepsi będą mogli pochwalić się jeszcze pucharami), a po zakończeniu zmagań będzie na nich czekał pełny, dwudaniowy obiad i słodka przekąska.
Istnieje też możliwość  skorzystania z pełnej z oferty organizatora – Zdrowotelu Łeba – i pozostania na cały weekend, co pozwoli dobrze się bawić na zawodach i odpowiednio wypocząć, odrywając się przy tym od codziennych zajęć. Zdrowotel i sama Łeba to miejsca w których nie ma możliwości nudzenia się, a dzięki korzystnemu położeniu można aktywnie i z przyjemnością spędzić czas nad morzem w towarzystwie całej rodziny.
    Ze względu na prestiż i rozmiar imprezy patronat medialny nad zawodami objęły liczne portale i gazety: chodzezkijami.pl, lebork24.info, LeborkNEWS.pl, GLE24.pl, noclegiLeba.pl, pieknekaszuby.pl, PulsKaszub.pl, naszemiasto.pl, Dziennik Bałtycki, Express i Radio Gdańsk.
    Podsumowując, 12. kwietnia 2014 roku w Łebie ponownie odbędzie się swoiste święto sportu. Nadmorska trasa, sympatyczna atmosfera, miła obsługa i rywalizacja na najwyższym poziomie to powody dla których nie może Cię zabraknąć na Biegu o Palmę Pierwszeństwa. Do zobaczenia na miejscu!

Adroan Sosnowski