Karnawałowy Półmaraton

Dla prasy

Polub nasz profil.

------------------------------------------------------------------------------------------------

2016

Karnawał kończyliśmy na półmaratonie w Łebie

Blisko 150 osób, dużo energii, karnawałowe przebrania i 21 kilometrów na leśnej trasie od hotelu Zdrowotel do latarni morskiej Stilo i z powrotem. To było nie lada wydarzenie, choć w stosunkowo kameralnym gronie. Dobrze jednak, że w takich miejscowościach jak Łeba odbywają się tego typu imprezy, a organizatorzy pokazują, że można i wręcz trzeba utrzymywać najwyższy poziom i jakość.

Jak zwykle w Zdrowotelu na uwagę zasługują medale, które swobodnie mogą konkurować z najbardziej wymyślnymi i wyszukanymi projektami. Tym razem na awersie znalazła się karnawałowa maska w towarzystwie latarni Stilo i lecących mew. Do tego przygotowano dwudaniowy posiłek regeneracyjny i zaplecze w postaci szatni i otwartych pokoi hotelowych, w których można było skorzystać z prysznicy.

Cały Karnawałowy Trail Półmaraton odbył się na stosunkowo trudnej, terenowej trasie wzdłuż jeziora Sarbsko. Nie zabrakło tam podbiegów i piaskowych odcinków, które stanowiły pewne wyzwanie. Niemniej jednak 06 lutego w Łebie pojawili się zawodnicy wysokiej klasy i tak oto zwycięży Marek Kowalski z Żukowa, który zacięcie walczył z Andrzejem Rogiewiczem. Panowie linię mety przekroczyli niemalże jednocześnie. Startowały również siostry Tuwalskie z Gdańska, Małgorzata przybiegła na metę jako pierwsza, Elżbieta była trzecia, a pomiędzy nimi uplasowała się Monika Stawarz.

Tego dnia pogoda była zaskoczeniem, kto by się spodziewał tak ciepłego początku lutego? Termometry wskazywały 9 stopni. Szkoda tylko, że w tę sobotę odbywały się też zawody w stosunkowo pobliskim Sztumie, to nałożenie się terminów bowiem musiało częściowo podzielić biegaczy, ale cóż, imprez biegowych przybywa, a dni w roku niestety nie.

Jeśli chcielibyście jeszcze przyjechać do Łeby i zasmakować prawdziwego przełaju, to Zdrowotel Was nie zawiedzie. Już 12 marca odbędzie się dziesięciokilometrowy III Bieg o Palmę Pierwszeństwa i Plażowe Mistrzostwa Nordic Walking, a dzień później rowerowo-biegowy Duathlon i Maraton MTB.

Wyniki - mężczyźni:
1. KOWALSKI MAREK - 1:12:47
2. ROGIEWICZ ANDRZEJ - 1:12:48
3. PIOTRASCHKE PAWEŁ - 1:13:31

Wyniki - kobiety:
1. TUWALSKA MAŁGORZATA - 1:33:41
2. STAWARZ MONIKA - 1:36:26
3. TUWALSKA ELŻBIETA - 1:38:51

________________________________________________________

Karnawał kończymy półmaratonem w Łebie!

Ta mała nadmorska miejscowość słynie z wydm, plaży, słońca i… świetnych imprez biegowych. Już po raz kolejny 6 lutego spotkamy się w Łebie na III Karnawałowym Trail Półmaratonie, czyli przełajowej imprezie dla wymagających. Baza jak zwykle będzie w hotelu Zdrowotel Łeba, dzięki czemu możemy być pewni, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

Łebę otaczają bardzo urokliwe lasy, które doskonale nadają się do przeprowadzania w nich zawodów. Jest tam spokojnie, szeroko i bardzo przyjemnie. Zawodnicy będą biegli od hotelu Zdrowotel aż do latarni morskiej Stilo, przy której będzie drugi punkt pomiaru czasu i nawrotka. Sama latarnia jest niewątpliwą atrakcją, uczestnicy będą obiegać tę szczególną stalową konstrukcję, a na półmetku witać ich będzie jedyna pani latarnik w Polsce. Trasa zostanie poprowadzona tylko przez las, wzdłuż plaży, ale nie bezpośrednio po niej.
Warto zwrócić tu uwagę na doskonałe zaplecze Zdrowotelu, dzięki udostępnionym pawilonom hotelowym biegacze będą mogli skorzystać z gorących prysznicy, ogrzewanych pokoi służących za szatnie czy innych udogodnień. Po dotarciu na metę, każdy otrzyma pełny, dwudaniowy posiłek i z pełnym brzuchem będzie mógł oczekiwać na dekorację.
W Łebie wyjątkowe są także medale, wszystkie odlewane, tworzone w technologii 3D ze skomplikowanymi i przykuwającymi uwagę wzorami.
Zdecydowanie warto tam być i wziąć udział w Karnawałowym Trail Półmaratonie.
Tego samego dnia zapraszamy także na bal karnawałowy! Więcej informacji na www.zdrowotel.pl/karnawalowy-polmaraton
Do zobaczenia w Łebie!

 

2015

II Karnawałowy Trail Półmaraton w Łebie zakończony z pompą

W 2015 roku doszło do tego, że łebski półmaraton to najdłuższy dystans biegowy w Powiecie Lęborskim. Do tego jest to impreza przełajowa i niezwykła również ze względu na malowniczą trasę, która poprowadziła zawodników po zalesionej Mierzei Sarbskiej, miejscami przy samym Bałtyku, aż do latarni morskiej Stilo. W Łebie ponownie ogłoszono konkurs na najlepsze przebranie, w związku z czym po drodze można było napotkać wiele osób w typowo karnawałowym nastroju. Okazało się, że trudna i wymagająca trasa tylko nakręcała atmosferę.

Z 21 kilometrów, tylko około 500 metrów biegło się po asfalcie, na reszcie odcinka podłoże było szutrowe, lub miejscami piaszczyste. Uczestnicy musieli zmagać się jeszcze z kilkoma podbiegami, z czego największe i najbardziej uciążliwe było to w okolicach półmetka, gdy trzeba było dotrzeć na wzgórze wydmowe, na którym stoi latarnia morska. Tam, na szczycie była okazja, aby poznać jedyną w Polsce panią latarnik, którą w specjalnej, służbowej czapce witała biegaczy. Oprócz kurtuazyjnego powitania (machnięcie ręką też było akceptowalne) należało obiec latarnię i udać się z powrotem w stronę mety, gdzie na zawodników już czekał prowadzący imprezę Roman Toboła, który witał każdego z osobna, opowiadał anegdoty i zapraszał do korzystania z dobrodziejstw hotelu Zdrowotelu Łeba – głównego organizatora. Po wysiłku zawodnicy otrzymywali wyjątkowe, bardzo szczegółowo odlane medale, a następnie kierowali się w stronę stołówki, gdzie przygotowano dla nich dwudaniowy obiad w systemie stołu szwedzkiego.
Przy tej edycji półmaratonu padł rekord trasy, Tomasz Grycko z Władysławowa (1:15:06) pobił go o prawie minutę. Drugi na mecie był Adam Głogowski z Gdyni (1:15:36), a trzeci Daniel Taras z Malborka(1:15:57). Wśród pań najlepsze okazały się: Marlena Wieleba z Ustki (1:35:17), Małgorzata Tuwalska z Gdańska (1:37:23) i Hanna Jarska z Gdyni (1:42:56). Ci zawodnicy oprócz pucharów zdobyli również nagrody finansowe.
Wspomniane konkurs na przebranie karnawałowe wygrała drużyna afrykańska, która wyróżniała się pomalowanymi twarzami, frędzlowanymi spódniczkami i ciemnym afro, dalej na podium stanął czerwony kapturek, który uciekł wilkowi, zielony dzwoneczek, szejk, łoś i pani dynia. Po wszystkim odbyło się losowanie fantów ufundowanych przez miasto Łeba, Kawon i Zdrowotel oraz weekendu dla dwóch osób w Zespole Pałacowo-parkowym w Koszęcinie.
Co ważne, w Łebie dopisała pogoda, a co ważniejsze, zawodnicy, przyjechało 238 biegaczy, którzy pokazali wysoki poziom sportowy. Następny Karnawałowy Trail Półmaraton już za rok, do zobaczenia!

Adrian Sosnowski.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

31 stycznia zjeżdżamy do Łeby na II Karnawałowy Trail Półmaraton

Karnawał tradycyjnie powinien być czasem dobrej zabawy, a jak można lepiej się bawić niż biegając nad morzem? Łeba ponownie powita półmaratończyków na Mierzei Sarbskiej, gdzie w otulinie lasu sosnowego i w otoczeniu jeziora Sarbsko będzie można zmierzyć się na 21 leśnych kilometrach.

Trasa będzie wiodła wzdłuż linii brzegowej, po czym zawodnicy dotrą do latarni morskiej Stilo, okrążą ją i zawrócą w stronę mety. Będą biegli po drodze gruntowej o miękkim podłożu (uwaga na korzenie!), częściowo ubitej, z fragmentami wydmowymi. Co ważne, tylko ostatnie 800 metrów poprowadzone zostanie po asfalcie. W tym aspekcie od zeszłego roku wiele się nie zmieniło.
Co oprócz miejsca wyróżnia II Karnawałowy Trail Półmaraton?
Po pierwsze, urządzony będzie konkurs na najlepsze przebranie karnawałowe, w związku z czym Mierzeja Sarbska będzie się mienić od kolorowych biegaczy i biegaczek w najróżniejszych i często dziwacznych kreacjach.
Po drugie, miasteczko zawodów znajdzie się na terenie Zdrowotelu Łeba, co sprawi, że dostępne będą szatnie, prysznice oraz depozyt, a po zmaganiach na każdego uczestnika oczekiwać będzie pełny dwudaniowy obiad podawany w systemie „jedz ile chcesz”.
Kolejnym wyróżnikiem są Bałtyckie Kąpiele Morsów Cold Water, które odbędą się zaraz po biegu. Dzięki nim można wykonać odwrotność sauny i wykąpać się wraz z doświadczonymi morsami w cudownie lodowatym Bałtyku. Temperatura wody to tylko stan umysłu, jak mówią entuzjaści cold water, a zanurzenie się zimnej wodzie ożywia ciało i dostarcza niewyobrażalnej dawki endorfin.
Dla każdego zawodnika przygotowany będzie pamiątkowy odlewany medal, a dla najlepszych w swoich kategoriach wiekowych dodatkowo puchary. Zwycięzcy w OPEN (najlepsze trzy osoby) otrzymają również nagrody pieniężne o łącznej wartości 2000 zł. Ponadto wśród wszystkich uczestników rozlosowany zostanie voucher na weekend w Pałacu w Koszęcinie – siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.
Rywalizacja w Łebie ponownie będzie na wysokim poziomie, aby to zapewnić został wyznaczony limit czasowy na pokonanie całego dystansu, są to trzy godziny.
Podsumowując, aktywny karnawał będzie miał miejsce nad morzem – 31 stycznia widzimy się w Łebie!

Adrian Sosnowski

------------------------------------------------------------------------------------------------

2014

Po czterech latach nieobecności Łeba wraca na biegową mapę Polski, czyli zapowiedź I Karnawałowego Trail Półmaratonu w Łebie

    1. marca 2014 roku to nadmorskie miasteczko zapełni się biegaczami. Będą oni mieli okazję, aby przemierzyć malownicze szlaki leśne, zahaczyć o plażę i aby poznać smak żywiołowej konkurencji w karnawałowym stylu.

    Od czasu Biegu po Złocistej Plaży w Łebie brakowało wydarzenia, które zrzeszałoby aktywnych biegaczy. Zdrowotel Łeba zdecydował się temu zaradzić i zorganizować I Karnawałowy Trail Półmaraton. Okoliczne tereny są tak przyjazne osobom lubiącym sport, że wszystkie lokalne zawody za każdym razem są nie lada przyjemnością dla uczestników.
W Łebie przez zaplanowane 21 kilometrów zawodnicy będą mogli zakosztować prawdziwej rywalizacji, tylko dla najlepszych, gdyż zawody te mają ustalony limit czasowy – zegarowe trzy godziny – po czym następuje automatyczna dyskwalifikacja. To teoretyczne ograniczenie ma za zadanie zwiększyć poziom i uatrakcyjnić samą imprezę. Trasa będzie jedną pętlą i w znacznej większości poprowadzona zostanie przez tereny leśne (Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska), gdzie co kilometr (i oczywiście w trudniejszych miejscach) będą widniały oznaczenia. Pomiar czasu odbywał się będzie elektronicznie – za pomocą chipa przyczepianego do buta. Nie zabraknie też punktów medycznych, z napojami i odżywkami. Na mecie, na każdego uczestnika czekał będzie specjalny okolicznościowy medal i pełen dwudaniowy obiad oraz napoje i słodycze. Ponadto zwycięzcy, czyli ci, którzy staną na podium w swoich kategoriach wiekowych, jak i w kategorii OPEN, zostaną uhonorowani pucharami odpowiednimi co do zajętego miejsca. W kategorii OPEN, dla najlepszej trójki, organizator ufundował jeszcze atrakcyjne nagrody w postaci voucherów na łączną kwotę 1000 zł., do wykorzystania na noclegi i zabiegi rehabilitacyjno-regeneracyjne w Zdrowotelu Łeba.
    Dodatkową atrakcją jest organizowany konkurs na najlepsze biegowe przebranie karnawałowe. Najciekawszy biegający super bohater, zombie, wampir, księżniczka itd. otrzyma również voucher na dowolną usługę w Zdrowotel Łeba i wyróżnienie.
    Warto jeszcze zaznaczyć, że I Karnawałowy Trail Półmaraton nie jest debiutem organizacyjnym Zdrowotelu Łeba, mają oni za sobą kilka podobnych, kilkusetosobowych imprez, które były jednymi z najlepszych i największych w tej części Polski.
    Przyjazd do Łeby nie musi ograniczać się do samych zawodów. Już na piątkowy wieczór – 28. lutego – zaplanowano koncert szant duetu Trawers. W sobotę, w dzień zawodów, w związku z końcówką karnawału, odbędzie się bal ostatkowy. Wszystko to będzie miało miejsce w ośrodku Zdrowotel Łeba. W niedzielę dodatkowo, po śniadaniu, fakultatywnie, można wybrać się na zorganizowany wyjazd na Wydmy Ruchome do Słowińskiego Parku Narodowego. Co ciekawe taki weekend, wraz z zakwaterowaniem, kosztuje tylko 195 zł (za dwa noclegi, dwa śniadania, koncert, ciepłą kolację i bal).
    Serdecznie zapraszamy na nową jakość zawodów – Łeba, I Karnawałowy Trail Półmaraton, weekend 28. lutego – 2. marca – Zdrowotel Łeba.

Adrian Sosnowski