Aktualności

Koronawirus aktualizacja

12.04.2021

Kochani Goście

od zawsze zdrowie i troska o Wasze zdrowie w każdym aspekcie były naszym największym celem. Staramy się, aby Wasz pobyt był wyjątkowy i niezapomniany.

Zdrowotel Łeba stosuje działania zgodne z wytycznymi i zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz WHO podczas funkcjonowania obiektu, aby zminimalizować potencjalną transmisję COVID-19 i zadbać o komfort oraz najlepsze samopoczucie wszystkich odwiedzających, gości i członków zespołu. Traktujemy zaistniałą sytuację niezwykle poważnie, dlatego wdrożyliśmy potrzebne praktyki w świadczeniu usług.

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wyrozumiałość i współpracę, abyśmy wszyscy pozostali bezpieczni. Zwracamy się również z uprzejmą prośbą poinformować nas przed przyjazdem w wypadku występujących objawów COVID-19, tj. kaszel, duszności, gorączka lub symptomów grypopodobnych.

Jednocześnie informujemy, że:

Obecnie funkcjonujemy jako podmiot medyczny, ponieważ posiadamy wpis w REJESTRZE PODMIOTÓW WYKONUJĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ LECZNICZĄ i jesteśmy również Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej (NZOZ).

Zarząd Zdrowotelu ustalił warunki przyjmowania kuracjuszy na pobyty zdrowotne:

- którzy przebyli w ostatnich 8 miesiącach SARS cov-2 (ozdrowieńców),

- zaszczepionych przynajmniej jedną dawką szczepionki na COVID-19,

- z negatywnym wynikiem testu na COVID-19, nie starszym jak 6 dni.

Liczymy jednak, że od maja będziemy mogli już przyjmować kuracjuszy na turnusach rehabilitacyjnych, a zwłaszcza osoby niepełnosprawne z dofinansowaniem ze środków PFRON, ale dopóki nie zostanie opublikowane odpowiednie rozporządzenie, nie możemy tego w sposób wiarygodny potwierdzić.