Blog

Odpoczynek

24.02.2017

ODPOCZYNEK

Zwykle, gdy wracamy po ciężkim dniu z pracy, potrzebujemy odsapnąć. Siadamy więc przed telewizorem, komputerem czy gazetą i się relaksujemy. To jest właśnie tzw. odpoczynek krótki, który daje nam tylko siłę, by działać dalej, na dłuższą metę, nie zmienia jednak wiele. Dużo lepiej działa już przykładowy weekend na działce, który pozwala zostawić codzienność daleko za sobą, odłączyć się od sieci i ładować psychiczne baterie. Czemu opalanie się, pielenie ogródka czy kopanie grządek tak dobrze na nas działa?

Wolny wieczór po pracy nie uwalnia nas od świadomości, że następnego dnia musimy ponownie wstać rano i pójść w to samo miejsce, zmierzyć się z problemami, potem opiekować dzieckiem itd.  Nie jesteśmy w stanie wyzwolić umysłu ze schematu bycia w pracy. Ten schemat dobrze jest zaburzać w sposób kontrolowany, czyli brać urlop lub wyjeżdżać na weekendy. Gdy nasz dzień jest całkowicie wolny od poważnych zmartwień, gdy wiemy jeszcze, że jutro nic nie będziemy musieli robić, to wiemy, że zaczął się odpoczynek długi.

Nie jest tajemnicą, że aby w pełni wypocząć, najlepiej jest zmienić otoczenie i ludzi. Wyjazdy z ekipą z pracy się nie sprawdzają – zabierz rodzinę, przyjaciół i ruszajcie w świat! Pojedź w jakieś nowe miejsce!

Wyjeżdżając z zespołem z firmy, nigdy w pełni nie wyjdziesz pracy.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Turyści przyjeżdżający nad Bałtyk w okresie letnim często narzekają, że nie ma pogody (która zazwyczaj jest przyzwoita), że wiatr za bardzo północny, że flaga czerwona, że ratownik brzydki, że źle, że za ładnie, że dużo piasku, woda słona itp. Takie podejście jest zaskakujące. Trzeba sobie zadać pytanie, po co wyjeżdżamy na wczasy? Odpoczywać czy się denerwować? Odpowiedź wydaje się prosta.

Wybierajmy odpoczynek jaki lubimy – wolisz leżeć na plaży niż maszerować po okolicy? Proszę bardzo. Może jednak 30 km dziennie na rowerze daje Ci wytchnienie? Nie ma problemu. Odkryj, co dla Ciebie jest najlepsze i spędzaj czas tak, by czuć się dobrze i wrócić do pracy z nową energią i nowymi pomysłami.

Najprostsze pytania często są najcelniejsze i warto często je sobie zadawać.

Adrian Sosnowski